• Forumumuz test yayınındadır. Yaşanan problem ve aksaklıkları yönetici arkadaşlara bildirebilirsiniz.

İyisini Bil Nedir?

admin

Yönetim
Yönetici
İyisini Bil Forumları'na hoşgeldiniz!

Hayatımızın en önemli bileşenlerinden biri olan gıdaya erişimimiz geçmişe göre, günümüz toplumsal ve ekonomik düzeninde oldukça farklılaşmış halde. Tarladan sofralarımıza kadar olan gıda zinciri gereğinden fazla uzamış, çok ürün üretebilmek adına doğa dostu olmayan tarım yöntemleri seçilmiş, GDO'lu ürünleri yerel atalık tohumlarımızın ürünlerine tercih eder duruma gelmiş, getirilmişiz.

Bir yanda küresel ekonomi sisteminin dayattığı hızlı ve çok üretim baskısı, diğer yanda üreticilerin, satıcıların ve tüketicilerin ürünlere dair yanlış bilgileri ile sağlıklı, doğal ve faydalı gıdalara ulaşımımız iyice zorlaştı. Biz bu tür gıdaları bu forumda iyi gıdalar olarak tanımlayacağız :)

Bu zorluk içerisinde eğrisini, doğrusunu konuşup tartışabileceğimiz, öğrenebileceğimiz, beğendiğimiz ürünleri paylaşabileceğimiz, yeni iyi üreticiler ile tanışacağımız ve onlardan bilgiler alacağımız bir platform ile iyi gıdalara daha kolay ulaşmayı amaçlıyoruz. İyisini bilirsek iyiye daha kolay ulaşabileceğimize inanıyoruz.

Pek çok kategoride gıda ürününe dair kafamıza takılan soruları, tariflerimizi, iyi üretici örneklerini, tavsiyelerini, ürün kaynaklarını ve nerelerden temin edebileceğimizi içeren çok geniş kapsamda paylaşımlar yapacağımızı ümit ediyoruz.

Çeşitli üreticileri de aramızda görmeyi bekliyoruz. Üreticilerimizden hem ürettikleri ürüne dair genel bilgiler hem de kendi ürünleri hakkında şeffaf ve doğru bilgiler ile tüketicilerimizi bilgilendirmelerini bekliyoruz.

İyisini Bil olarak iyi gıdaya erişmeye çalışan tüketicilerimizi ve üreticilerimizi etkileşimli bir ortamda bir araya getirebilmek ve karşılıklı fayda sağlayabilmek istiyoruz.

Bu metni Covid19 ile mücadele ettiğimiz süreçte dürüst, iyi niyetli ve yapıcı bir platformun gereğini ve önemini daha iyi anlayarak kaleme aldık.

Tedarik zincirlerinin ayakta kalmakta zorlandığı, alışveriş alışkanlıklarımızın değiştiği, küçük ve yerel üreticilerin öneminin bu kadar önem kazandığı bu günlerde İyisini Bil forumları olarak iyi gıdaya daha kolay erişim sağlayabilmemiz en büyük dileğimizdir.
 
Son düzenleme:
Üst