• Forumumuz test yayınındadır. Yaşanan problem ve aksaklıkları yönetici arkadaşlara bildirebilirsiniz.

Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

Yönetim
Yönetici
Olabildiğince keyifli, adil ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile forumu sürdürmeyi hedefliyoruz.

Bununla beraber bazı kuralların olması herkesin daha memnun olması için gereklilik.

Kurallar şimdilik şu şekilde:

Yeni konu açmadan önce forumun Arama bölümünü kullanarak daha önce konunun açılıp açılmadığına bakınız. (Aynı konunun birden fazla açılmış olması durumunda ilk açılan kalacak, sonra açılan silinecek / kilitlenecektir.)

2) Konularınızı lütfen forumda ilgili bölümlere açınız. Sorularınıza hızlı yanıt almak için konu dışına ait olmayan konuları bu bölüme açmayınız.

3) Üyeler birbirlerine küfür, hakaret ve küçük düşürücü sözler sarf edemeyeceği gibi 3. şahıslar için de bu tip sözler sarf edemez. Hakaret olup olmadığı muğlak kelimelerde söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir forum yönetiminindir.

4) Size bir üye küfür / hakaret ettiğinde, aynı şekilde cevap vermek yerine butonuna basarak şikâyet ediniz. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesini doğru bulmuyoruz ve hataya ortak oluyorsunuz.

5) Kural dışı mesajlara yapılan alıntılar kural dışıdır ve silinir. Küfürlü mesajlara alıntı yapılması durumunda mesaj içeriği incelenip mesaj sahibine uyarı/ceza verilebilir.

6) Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir.

7) Açtığınız bir konunun neden silindiğini sormak için yönetim ile iletişime geçebilirsiniz.

8) Ceza alan üyelerin başka bir hesap alarak foruma yazmaya devam etmeleri yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyelerin asıl hesapları 7 gün süre ile, sonradan aldıkları hesaplar ise sınırsız olarak kapatılacaktır. Cezalı durumda alınan sahte üyelik için verilecek 7 günlük ceza mevcut ceza süresine eklenir. Sürekli sahte üyelik alan kişilerin asıl hesapları gerekli görüldüğü takdirde sınırsız olarak kapatılabilir.

9) Açtığınız bir konuyu ilgi görmemesi ya da aşağıya düşmesi durumunda ısrarla gereksiz mesajlar yazmak sureti ile (smile koymak, "up" yazmak v.b.) üste taşımak kural dışıdır.

10) Yöneticiler hakkındaki şikayetlerinizi admin'e yapınız. Şikayetleriniz için açılan konular uçurulabilir

11) Bölüm içerisinde açılan küfürlü ve +18 içerikli (resim-video) konulara mesaj atarak konunun güncel kalmasını sağlayan üyelere 15 gün bölüm kısıtlaması verilecektir. Bu tür konulara mesaj yazmak yerine şikayet etmeniz bölümün yararına olacaktır.

12) Tüm bölümlerde olduğu gibi, Konu Dışı bölümünde de illegal içeriğe sahip siteler hakkında konu açmak, davetiye istemek ve reklamını yapmak; üyelik için davetiye gerektiren, tıklama ile kazandırma vb. sitelerle ilgili konu açmak yasaktır. Bu maddede belirtilen ihlallerin yapılması durumunda mesaj sahiplerine 15 gün bölüm kısıtlaması verilecektir.

13) Forum yapısı ve forum yönetimi ile ilgili soru, öneri ve sorunlarınız için Forumla İlgili Önerileriniz, konu dışı başlığında paylaşabilirsiniz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst